Logo
Altele

Spector Performer 5 Metallic Blue Gloss

Chitară bass electrică / HN232969
Stuart Spector și-a început cariera de constructor de chitare bas electrice în Brooklyn, în 1976. După ce s-a asociat cu Ned Steinberg, basul Spector NS-1 a fost introdus în 1977 și a dat o nouă înfățișare basurilor moderne prin designul său inedit, incluzând un corp rotunjit confortabil. Următorul model, NS-2, câștigase deja atenția profesioniștilor de renume mondial, iar în anii care au urmat, basurile Spector au devenit rapid un must-have pentru orice jucător modern din toate genurile.

Instrumentele din seria Performer reprezintă o alternativă mai accesibilă, bazată pe modelul original NS, care rămâne la fel de relevant și popular ca întotdeauna după aproape patruzeci de ani. Cu toate acestea, în ciuda prețului accesibil, veți găsi în aceste instrumente tot ceea ce a făcut ca instrumentele Spector să fie atât de populare în întreaga lume.

Corpul extrem de confortabil este fabricat din mahon Nato, care asigură o rezonanță excelentă, în timp ce gâtul confortabil bolt-on este fabricat din trei bucăți de arțar. Claviatura este realizată din abanos Amara și dispune de 24 de freturi sau de o claviatură din grafit. Mecanismele de acordaj închise de pe claviatura cu formă tipică decorată cu logo-ul Spector și claviatura cu distanța de 16,8 mm între corzi sunt de culoare neagră.

Pickup-urile de sunet sunt gestionate de o pereche de pickup-uri humbucker ale companiei, ceea ce vă oferă o gamă largă de posibilități sonore. Pentru a le controla, puteți folosi apoi potențiometrele de volum și de deschidere tonală.

Basurile din seria Performer sunt fabricate în Indonezia, unde producătorul menține standardele înalte ale mărcii Spector. Cu o manoperă precisă, tonul, capacitatea de redare și aspectul, acești basuri sunt la egalitate cu instrumentele din gamele de prețuri mai mari.
Vă rugăm să evaluați această descriere a produsului
La comandă
2.640 Lei
Preț inclusiv TVA
Funkce
  • Control 2x Volume, 2x Tone 
Vlastnosti
  • Culoarea producătorului Blue Gloss 
  • Culoare Albastru 
  • Finisaj suprafaţă Lucios 
  • Tip Modern Bass 
  • Număr de corzi
  • Profil gât Producătorul nu știe 
  • Măsura 889 mm
  • Radius 16 "
  • Număr taste 24 
  • Lăţime prăguş 44,5 mm
  • Distanța dintre corzi la pod 16,8 mm
  • Electronică Pasiv 
  • Configuraţie doze H-H 
  • Model senzor 2x Spector Designed Humbucker 
  • Mecanică acordare Spector 
  • Hardware Negru 
Materiál
  • Corp Mahon 
  • Top Nu conţine 
  • Gât Arțar 
  • Tastieră Abanos 
Příslušenství
  • Toc Nu 
  • Husă Nu 
Země výroby
  • Ţara de fabricaţie Indonezia 
Am un comentariu cu privire la descrierea/parametrii produsului
Produse similare
Accesorii recomandate
4,2
4x 0x 0x 0x 1x
Reguli privind evaluările şi recenziile
Filtrează
Recenzii (4)
06.04.2025
. Václav
Recenzie verificată de la heureka.cz
Tradus automat -

Pentru o senzație mai bună, fie de pe claviatură, fie de pe corzi.

Pro lepší pocit, ať už z hmatníku, či strun.

0 0
21.03.2025
. Slavoj
Recenzie verificată de la heureka.cz
Tradus automat -

Acțiune rapidă, disponibilitate

Rychlé jednání, vstřícnost

0 0
19.12.2018
. Client anonim
Recenzie verificată de la heureka.cz
Tradus automat -
  • Fiabilitate, funcționalitate
  • Nu știu de niciun
  • Spolehlivost, funkčnost
  • O žádné nevím
0 0
20.11.2018
. ?
Achiziție verificată
Tradus automat -

excelent

výborné

0 0
Aveți o întrebare referitoare la un produs?
Puneți întrebări la cabinetul de consiliere și unul dintre experții noștri vă va răspunde în curând.
Fraze similare
Categorii
Mărci