Logo
Boutique chitare

Pentagram Floyd Mahogany

Boutique Chitară electrică / HN284835
Tânărul ceh-american promițător George Trend lucrează la chitare în California din 2012. După ce a fost angajat în mai multe fabrici de chitare din zona Los Angeles și apoi a urmat un curs la Musicians Institute, a trecut de la diverse prototipuri de chitare electrice la dezvoltarea propriului său design distinctiv sub marca Pentagram Guitars.

Chitarele Pentagram oferă mai multe caracteristici neobișnuite. Fie că este vorba de un suport special pentru bagheta de acordaj pe spatele capului; fie că este vorba de un pickguard sofisticat care se fixează pe magneți fără ajutorul șuruburilor; o roată de șuruburi pentru contraforturi reglabilă și ușor accesibilă; șuruburi industriale în articulația gâtului care nu intră în lemn, ci în conurile montate pe gât; "blind fret ends" care sunt rotunjite și ascunse în diapazon; un gât cu mai multe straturi pentru stabilitate sporită; sau hardware de calitate.

Floyd Mahogany are un corp din mahon, un gât din 3 straturi de arțar cu o claviatură richlite. Electronica este pasivă, oferind un comutator toggle cu trei poziții, volum, apertură și, de asemenea, un kill-switch. Ecartamentul este de 25,5". Tremolo-ul Gotoh este cu dublu retur cu încuietori.

Acesta este un instrument nou, vândut cu un caz de înaltă calitate, turnat în interior. TVA poate fi aplicat.
Vă rugăm să evaluați această descriere a produsului
Acest produs nu mai este disponibil.
Acest produs nu conține parametri.
Avertismente de siguranță
Am un comentariu cu privire la descrierea/parametrii produsului
Produse similare








Accesorii recomandate
























Alte categorii de accesorii
Puțină răbdare, încărcăm datele pentru dvs....
Puțină răbdare, încărcăm datele pentru dvs....
Fraze similare
Categorii
Mărci