Logo
Modele T

Godin Stadium HT Matte Black RN LTD

Noutate Chitară electrică / HN285713
Seria Stadium de la brandul canadian Godin prezintă chitare electrice single-cut în formă de T care încântă prin calitatea manoperei și caracteristici mai contemporane, cu accent pe confortul de joc.

Corpul ușor din var al modelului Stadium HT Matte Black RN LTD din linia de ediții limitate a mărcii este împodobit cu un finisaj Matte Black care conferă instrumentului un aspect și o senzație vintage. Lipit de gâtul din arțar este o claviatură din lemn de trandafir prevăzută cu douăzeci și două de fante. Punctele de poziție de pe claviatură facilitează orientarea.

Cele două pickup-uri single-coil proprietare ale chitarei oferă un sunet clar și articulat care se va traduce în funk, blues/rock, rock clasic, country și o varietate de alte stiluri. Potențiometrele de volum, comenzile de ton și un comutator de pickup cu trei poziții sunt utilizate pentru ajustările sonice. Acordarea stabilă este asigurată prin montarea corzilor în angrenaje cu raport 18:1 și printr-un pod Custom T "ashtray" cu șei din alamă prin corp.

Instrumentul este livrat într-o geantă de concert.
Vă rugăm să evaluați această descriere a produsului
În stoc
7.058 Lei
Preț inclusiv TVA
Livrare GRATUITĂ
Funkce
  • Control 1x Volume, 1x Tone 
  • Comutator doze 3 poziţii 
Vlastnosti
  • Culoarea producătorului Matte Black 
  • Culoare Negru 
  • Finisaj suprafaţă Mat 
  • Tip T model 
  • Profil gât Producătorul nu știe 
  • Măsura 648 mm
  • Radius 12 "
  • Număr taste 22 
  • Lăţime prăguş 41,9 mm
  • Configuraţie doze S-S 
  • Model senzor 1x Godin Custom Cajun single-coil, 1x Godin GS-3 single-coil 
  • Cordar Fixă 
  • Mecanică acordare Godin 
  • Hardware Crom 
  • Coarde .010 .013 .017 .026 .036 .046 
Materiál
  • Corp Tei 
  • Top Nu conţine 
  • Gât Arțar 
  • Tastieră Palisandru 
Vstupy a výstupy
  • MIDI Nu 
  • USB Nu 
Příslušenství
  • Toc Nu 
  • Husă Da 
Země výroby
  • Ţara de fabricaţie Canada 
Am un comentariu cu privire la descrierea/parametrii produsului
Produse similare
Accesorii recomandate
4,0
0x 1x 0x 0x 0x
Reguli privind evaluările şi recenziile
Filtrează
Recenzii (1)
28.02.2025
. Roman
Achiziție neverificată
Tradus automat -

După trei ani de chinuri cu soprana clasică Ortega RU5MM-SO, tânjeam după ceva mai exotic. Apoi am dat peste banjolele. Da, asta e! După ce am cercetat cele mai ieftine modele, am ajuns să aleg Sophie's Choice: Ortega OUBJE90-MA sau Deering Goodtime?

Am avut experiență cu Ortega - îl fac în "Țara Dragonului", dar calitatea este surprinzător de bună. În plus, OUBJE90-MA are accesorii din alamă și un holster de calitate. Și cum se pregătea un ansamblu muzical, aveam nevoie de un instrument cu pickup. Ideea de a găuri o tamburină cu un gât de 15k era sincer terifiantă.

Prima impresie? Grozavă! Se cântă ca un ukulele, dar sunetul este mai clar și mai percutant. Poți să te ocupi de țambalele melancolice cu un deget discret și să faci shred cu unghiile pe chestiile mai antrenante. Ivan Mládek în repertoriu a fost pur și simplu o obligație socială. Comparativ cu ukulele obișnuit, cred că este mai multă muzică, iar banjolele mi-au insuflat o nouă poftă de a cânta.

Și de ce nu un complet de cinci stele? Captatorul bâzâie și prinde zbuciumul. Designul open-back îl face un fel de "cască" care amplifică zgomotele. Am rezolvat acest lucru cu o bucată de spumă, care a redus puțin volumul în timpul jocului acustic, dar nu poți avea totul. În ciuda defectelor sale minore, recomand călduros Ortega OUBJE90-MA tuturor jucătorilor de ukulele care doresc să-și condimenteze jocul.

  • Traductor electroacustic integrat
  • Design
  • Accesorii din alamă
  • Suport pentru brațe
  • Claviatura ușoară devine repede prăfuită
  • Pickup-ul trebuie să fie întunecat

Po třech letech trýznění klasického soprána Ortega RU5MM-SO jsem zatoužil po něčem exotičtějším. Pak jsem narazil na banjolele. Jo, to je ono! Po prozkoumání těch nejlevnějších modelů jsem skončil před Sofiinou volbou: Ortega OUBJE90-MA nebo Deering Goodtime?

S Ortegou už jsem měl zkušenost – vyrábějí to v „Zemi draka“, ale kvalita překvapivě dobrá. Navíc OUBJE90-MA má mosazné příslušenství a kvalitní pouzdro. A protože se v práci rýsovalo hudební těleso, potřeboval jsem nástroj se snímačem. Představa vrtání do tamburíny s krkem za 15 tisíc mě upřímně děsila.

První dojmy? Skvělé! Hraje se na to jako na ukulele, ale zvuk je ostřejší a údernější. Melancholické cajdáky zvládnete tlumeně prstem, na říznější věci strouháte nehty. Ivan Mládek v repertoáru byl prostě společenská povinnost. Proti obyčejnému ukulele je to podle mě víc muziky a banjolele mi vlilo novou chuť do hraní.

A proč ne plných pět hvězdiček? Snímač šumí a chytá ruchy. Open-back konstrukce z něj dělá takové “sluchátko”, které zesiluje ruchy. Vyřešil jsem to kouskem pěnovky, což trochu snížilo hlasitost při akustickém hraní, ale člověk nemůže mít všechno. Přes drobné nedostatky Ortega OUBJE90-MA vřele doporučuji všem ukulelistům, kteří chtějí svoji hru trochu okořenit.

  • Integrovaný elektroakustický snímač
  • Design
  • Příslušenství v mosazi
  • Opěrka ruky
  • Světlý hmatník se brzy zaprasí
  • Snímač je nutné zatlumit
0 0
Aveți o întrebare referitoare la un produs?
Puneți întrebări la cabinetul de consiliere și unul dintre experții noștri vă va răspunde în curând.
Fraze similare
Categorii
Mărci