Logo
Jazz Bass

Fender LE Player II Jazz Bass RW Sparkle 3TS

Noutate Chitară bass electrică / HN284583
Fender LE Player II Jazz Bass este combinația perfectă dintre designul clasic Fender și inovațiile moderne care duc playability-ul și posibilitățile sonice la un nou nivel. Această ediție limitată cu finisaj Sparkle 3-Tone Sunburst nu numai că atrage atenția la prima vedere, dar oferă o experiență de joc unică pe scenă, în studio și acasă.

Corpul din lemn de alder, conturat pentru confort maxim, oferă un ton bogat și echilibrat, perfect pentru orice stil muzical. Un gât cu profil Modern "C", finisaj satinat pe spate și o claviatură cu rază de 9,5" cu margini laminate oferă o redare rapidă și lină. Freturile medium jumbo facilitează degetările precise și permit jucătorilor un control deplin asupra tonului lor.

Pickup-urile Player Series Alnico V Single-Coil Jazz Bass oferă sunetul iconic Fender cu o întorsătură modernă. Oferind înalte suave, medii expresive și bas profund, oferind basistului versatilitate pentru orice gen. Aceste pickup-uri permit jucătorilor să creeze un sunet personalizat, dinamic și expresiv, păstrând în același timp tonalitatea caracteristică Fender.

Stabilitatea acordării și intonarea precisă sunt asigurate de un cob reglabil cu patru șei, cu șei din oțel "barrel" și mecanisme de acordaj deschise. Aceste caracteristici asigură fiabilitatea instrumentului în timpul interpretării intense și permit jucătorilor să se concentreze pe deplin asupra performanței fără a-și face griji cu privire la stabilitatea acordării.

LE Player II Jazz Bass este instrumentul ideal pentru basiștii care doresc să combine designul clasic cu tehnologia modernă. Gata pentru orice provocare muzicală, acest bas oferă nu numai un aspect iconic, ci și un sunet și un confort de joc excepționale.

Acest model este combinația perfectă de tradiție și inovație, fiind alegerea ideală pentru jucătorii de toate nivelurile care doresc să creeze muzică memorabilă cu un instrument care iese în evidență atât vizual cât și sonor.
Vă rugăm să evaluați această descriere a produsului
Alte variante ale produsului
În stoc
4.899 Lei
Preț inclusiv TVA
Livrare GRATUITĂ
Funkce
  • Control 2x Volume, 1x Tone 
Vlastnosti
  • Culoarea producătorului Sparkle 3-Color Sunburst 
  • Culoare Sunburst 
  • Finisaj suprafaţă Lucios 
  • Tip PB 
  • Număr de corzi
  • Profil gât Modern C  
  • Măsura 864 mm
  • Radius 9,5 "
  • Număr taste 20 
  • Lăţime prăguş 38,1 mm
  • Electronică Pasiv 
  • Configuraţie doze S-S 
  • Model senzor 2x Player Series Alnico 5 Single-Coil Jazz Bass 
  • Mecanică acordare Standard Open-Gear 
  • Hardware Crom 
Materiál
  • Corp Anin 
  • Top Nu conţine 
  • Gât Arțar 
  • Tastieră Palisandru 
Příslušenství
  • Toc Nu 
  • Husă Nu 
Země výroby
  • Ţara de fabricaţie Mexic 
Am un comentariu cu privire la descrierea/parametrii produsului
Produse similare
Accesorii recomandate
























Alte categorii de accesorii
Puțină răbdare, încărcăm datele pentru dvs....
Puțină răbdare, încărcăm datele pentru dvs....
Fraze similare
Categorii
Mărci