Din cauza sărbătorii publice în Cehia, linia telefonică nu este disponibilă și vom expedia comenzile dumneavoastră dabea pe 22 aprilie 2025.
Logo
Rezonatori

Ortega RRG40CE-DBK

Noutăți la noi Rezonator electro-acustic / HN251928
Rezonatorul electroacustic Ortega RRG40CE-DBK din seria Americana combină aspectul clasic cu caracteristici contemporane. Corpul și gâtul din mahon sunt finisate în Distressed Satin Denim, iar claviatura este din lemn negru. Un rezonator din aluminiu cu un finisaj antic frumos conferă chitarei calitatea și volumul necesar sunetului. Un captator pasiv Lipstick asigură consolidarea sunetului, iar caracterul sunetului poate fi reglat cu ajutorul potențiometrelor de volum și de închidere a tonului.
Vă rugăm să evaluați această descriere a produsului
În stoc
2.129 Lei
Preț inclusiv TVA
Livrare GRATUITĂ
Funkce
  • Control Volume, Tone 
Vlastnosti
  • Culoarea producătorului Distressed Satin Black 
  • Culoare Negru 
  • Finisaj suprafaţă Mat 
  • Tip de instrument Round Neck 
  • Măsura 628 mm
  • Număr taste 20 
  • Lăţime prăguş 43 mm
  • Prăguş Producătorul nu știe 
  • Doză Da 
  • Tip de senzor Magnetic 
  • Model electronică N/A 
  • Mecanică acordare Ortega 
  • Hardware Producătorul nu știe  
  • Coarde N/A 
Materiál
  • Rezonator Aluminiu 
  • Placă frontală Mahon 
  • Placă spate Mahon 
  • Eclisă Mahon 
  • Gât Mahon 
  • Tastieră Blackwood 
  • Cordar Abanos/Arţar 
Příslušenství
  • Toc Nu 
  • Husă Nu 
Země výroby
  • Ţara de fabricaţie China 
Am un comentariu cu privire la descrierea/parametrii produsului
Produse similare
Accesorii recomandate
























Alte categorii de accesorii
Acest produs nu a fost evaluat încă.
Fiți primul care îi ajută pe ceilalți să facă alegerea corectă.
Reguli privind evaluările şi recenziile
Recenzii (2)
29.08.2024 Recenzie pentru variantă: PRS SE Silver Sky Piano Black
. Client anonim
Recenzie verificată de la compari.ro

Am avut de ales intre Fender Player Stratocaster si PRS SE Silver Sky si am ales Silver Sky. Mi se pare ca in ultimii ani Fender a inceput sa se zgarceasca inlocuind fretboardul rosewood cu pau ferro, in timp ce PRS la acelasi pret continua sa ofere rosewood.

  • Detin si alte modele de PRS dar iubesc sunetul de stratocaster in special pozitia 5 unde sunteul are un specific aparte, un "uuuuu" in sunet. Insa preferand PRS in schimb la Fender, am gasit ca Silver Sky este singura care retine aceste trasaturi specifice stratocasterului. Dozele sunt puternice, foarte dinamice, si fac chitara sa fie foarte versatila. Inaltele sunt taiate exact cat trebuie, asa incat dozele sa nu deranjeze pe frecventele inalte. Griful putin butucanos e interesant, m am obisnuit repede cu el.
  • Cred totusi ca are nevoie de un setup pt a micsora distanta intre corzi si grif. Sunt curios cat de bine se poate regla instrumentul.
0 0
05.08.2024 Recenzie pentru variantă: PRS SE Silver Sky Moon White
. Radek
Recenzie verificată de la heureka.cz
Tradus automat -

Până în prezent, chitara îndeplinește tot ceea ce am așteptat de la ea. Calitatea pare mai bună decât a chitarelor Fender din aceeași gamă de prețuri.

Zatím kytara splňuje vše, co jsem od ní čekal. Kvalitou zdá se lepší jak kytary značky Fender ve stejné cenové relaci.

0 0
Aveți o întrebare referitoare la un produs?
Puneți întrebări la cabinetul de consiliere și unul dintre experții noștri vă va răspunde în curând.
Fraze similare
Categorii
Mărci