Logo
Chitare bas acustice

Ibanez PCBE14MH-WK

Chitară bass electro-acustică / HN230588
Compania japoneză Ibanez nu are nevoie de o prezentare lungă pentru chitariști și basiști. Este prezentă pe piața instrumentelor muzicale încă din prima jumătate a secolului trecut și, în acest timp, a fost populară pentru mulți muzicieni - Joe Satriani sau Steve Vai, pentru a numi doar câțiva. Ibanez este, de asemenea, cunoscută pentru înclinația sa pentru design, motiv pentru care compania este responsabilă pentru mai multe modele unice de chitară și bas. Măiestria perfectă nu mai are nevoie de nicio amintire. Ibanez a continuat să stabilească tendințe până în zilele noastre.

În cazul chitarelor bas acustice, compania onorează aceeași filozofie ca și în cazul producției altor instrumente acustice - de a combina tehnicile moderne de fabricație cu tehnologiile tradiționale. Astfel, rezultă instrumente de înaltă calitate, care nu duc lipsă de stil, de o cântare excelentă și de un sunet solid. Acestea vă vor inspira cu siguranță.

Partea din față, spatele și părțile laterale ale acestei chitare bas acustice sunt fabricate din lemn de okoumé. Corpul instrumentului are dimensiunea Grand Concert, ceea ce înseamnă că, chiar și uscat, produce un sunet puternic și puternic care își va face cu ușurință loc printre alte instrumente. Gâtul este din arțar, iar claviatura din smochin are 20 de fise. Gabaritul instrumentului este măsurat la un plăcut 810 mm, în timp ce lățimea fretului zero corespunde dimensiunii de 43 mm.

De asemenea, claviatura a fost realizată din lemn de smochin, iar acordarea se face cu ajutorul unor mecanisme turnate sub presiune, în crom. Există un pickguard negru pentru a proteja lacul și o rozetă încrustată cu carapace de broască țestoasă.

Basul este echipat cu un pickup piezo sub clopot și cu o electronică activă cu un preamplificator dotat cu un tuner încorporat și un egalizator cu două benzi.

Acest instrument este ideal pentru o introducere în lumea basurilor acustice. Datorită materialelor folosite, oferă un sunet echilibrat, cu un bas plin, pe care îl vor aprecia atât începătorii, cât și jucătorii mai avansați.
Vă rugăm să evaluați această descriere a produsului
Disponibil în termen de 2 săptămâni
1.379 Lei
Preț inclusiv TVA
Livrare GRATUITĂ
Funkce
  • Control Volume, Bass, Treble 
  • Tuner integrat Da 
Vlastnosti
  • Culoarea producătorului Weathered Black Open Pore 
  • Culoare Negru 
  • Finisaj suprafaţă Open Pore 
  • Tip Grand Concert 
  • Număr de corzi
  • Slot Nu 
  • Măsura 810 mm
  • Radius 16 "
  • Număr taste 20 
  • Lăţime prăguş 43 mm
  • Distanța dintre corzi la pod 19 mm
  • Prăguş Plastic 
  • Doză Da 
  • Tip de senzor Piezo 
  • Model electronică Ibanez Undersaddle 
  • Mecanică acordare Ibanez 
  • Hardware Crom 
Materiál
  • Cadru Stratificat 
  • Placă frontală Okoumé 
  • Placă spate Okoumé 
  • Eclisă Okoumé 
  • Gât Arțar 
  • Tastieră Ficus microcarpa 
  • Cordar Ficus microcarpa 
Příslušenství
  • Toc Nu 
  • Husă Nu 
Země výroby
  • Ţara de fabricaţie China 
Am un comentariu cu privire la descrierea/parametrii produsului
Produse similare
Accesorii recomandate
























Alte categorii de accesorii
Puțină răbdare, încărcăm datele pentru dvs....
Aveți o întrebare referitoare la un produs?
Puneți întrebări la cabinetul de consiliere și unul dintre experții noștri vă va răspunde în curând.
Fraze similare
Categorii
Mărci